e-przewodnik

jaki kolor ścian wybrać?

w e-przewodniku znajdziesz praktyczne wskazówki w dobieraniu barw i malowaniu wnętrz

o próbkach, kartach koloru


Karty kolorów, czyli wymalowane przez nas farbą Dekso 5 próbki kolorów, to pierwszy krok w wyborze idealnej farby do wnętrza. Dostępne w formie pojedynczych kart w formacie A5, które można wielokrotnie przyklejać do ściany. Są wygodne w użyciu i nie wymagają żadnego nakładu pracy z Twojej strony. Przyklej je do ściany, by w prosty sposób przeglądać i oceniać wybrane kolory.

E-przewodnik

naturalne światło


Wybierając kolor ściany, musisz zwrócić uwagę na to, jak z danym kolorem pracuje naturalne światło w pomieszczeniu. Ekspozycja okien w pokoju powinna być Twoim punktem wyjścia przy podejmowaniu decyzji o farbie.

E-przewodnik

sztuczne oświetlenie


Farba pracuje nie tylko z naturalnym, ale także ze sztucznym światłem. Pamiętaj, że wymiana żarówki i wykończenie farby mogą zupełnie zmienić to, jak dany kolor wygląda na ścianie. Kupując oświetlenie, sprawdź wartość temperatury barwowej światła K (Kelwinów). Obecnie w większości stosowane są źródła światła LED, które pozwalają na dobór temperatury niezależnie od formy.

E-przewodnik

kolor ciepły czy zimny?


Przy wyborze kolorów do wnętrz pomyśl o nastroju, który chcesz stworzyć w danym pomieszczeniu np. ciepłe barwy dodają energii, pobudzają kreatywność, natomiast zimne wyciszają, wpływają dobrze na koncentrację.
Więcej na ten temat znajdziesz w e-przewodniku.

E-przewodnik

daj się zainspirować!


Szukasz pomysłów... na modne łączenie kolorów oraz kolorystycznych inspiracji do konkretnych pomieszczeń w Twoim mieszkaniu lub domu? Zajrzyj do rozdziału o inspiracjach. Z nami będzie pięknie!

E-przewodnik

zasada 60/30/10


Jak wybierać kolory bazowe, uzupełniające i akcentowe? Kolory bazowe są przewodnie i dominujące. Idealne jako baza projektu. Kolory uzupełniające łączą się harmonijnie z bazowymi, tworząc spójną kompozycję. Natomiast kolory akcentowe najczęściej używane na mniejszej płaszczyźnie stanowią elementy dekoracyjne.

Zasada 60/30/10

maluj jak profesjonalista


Na koniec przygotowaliśmy porady, w których podpowiadamy: jak obliczyć ilość potrzebnej farby, o jakie warunki trzeba zadbać podczas malowania, dlaczego warto gruntować ścianę, jak przygotować podłoża do malowania oraz polecane przez nas farby.

E-przewodnik